Tegoroczna edycja MAKSYMILIANÓW, czyli 35.5 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu odbędzie się w dniach 18-23 października 2020 r. i przebiegnie pod hasłem: MIEJCIE ODWAGĘ! (por. J 16, 33). Wydarzenie ze względu na pandemię COVID-19 zostanie zrealizowane w formie on-line.

Festiwal przeniesie się do sieci, ale widzowie na tym nie stracą, ponieważ wszystkie dotychczasowe punkty programu zostaną zrealizowane. Odbędzie się zarówno konkurs na Najlepszy Film Fabularny, Konkurs na Najlepszy Film Dokumentalny, Konkurs Młodych, spotkania w ramach formuły Kino według… oraz liczne wydarzenia towarzyszące.

Wśród tegorocznych gości specjalnych Festiwalu zobaczymy m.in. Małgorzatę Imielską z filmem fabularnym Wszystko dla mojej matki czy Marka Tomasza Pawłowskiego, który zaprezentuje swój film Dotknięcie Anioła. Spotkania z gośćmi specjalnymi poprowadzą dziennikarze m.in. Łukasz Adamski, Jakub Moroz czy Piotr Gociek.

Filmy zakwalifikowane do konkursów oceniać będą  m.in. aktorka Małgorzata Buczkowska, dokumentaliści Magdalena i Rafał Kołodziejczykowie, reżyser Dariusz Regucki, dziennikarz Maciej Wójcik. Do zdobycia są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 30 000 zł i oczywiście statuetki MAKSYMILIANY.

Organizatorzy Festiwalu, Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia oraz Klasztor OO. Franciszkanów z Niepokalanowa, zapraszają już dziś do udziału w wydarzeniu, które choć w formie on-line, będzie z pewnością  prawdziwą ucztą dla ducha.

Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej mkff.pl