Kościół szczecińsko-kamieński ma 50 lat. Jednak jego historia jest znacznie dłuższa. Jak procesy historyczne wpływają na wiarę współczesnego człowieka oraz na czym polega specyfika wspólnoty nad Odrą i Bałtykiem? Zapraszamy na rozmowę red. Krzysztofa Kunerta z abp. Andrzejem Dzięgą.

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, Telewizja EWTN Polska przeprowadzi transmisję Mszy św. ze szczecińskiej katedry. Początek: poniedziałek 6 czerwca o godz. 18.00

SZCZEGÓŁY ZAPROSZENIA

Burzliwe dzieje Kresów Zachodnich między Odrą a Bałtykiem

Czy właśnie tutaj, między Odrą a Bałtykiem decydowało się istnienie Polski? Skąd Niemcy w bitwie pod Cedynią i dlaczego niemiecki, a nie polski biskup ewangelizował te ziemie? Z historykiem, ks. prof. Grzegorzem Wejmanem z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego rozmawia red. Krzysztof Kunert.

Jest starszy od swojej diecezji o dziesięć dni

O budowaniu Kościoła, pierwszych biskupach i pierwszych wyświęconych kapłanach a także fenomenie mieszkańców ziem położonych między Odrą i Bałtykiem w rozmowie z red. Krzysztofem Kunertem opowiada ks. prałat Kazimierz Mańkowski.

Parafia nowego wzoru

Jeśli Ci na mnie zależy co jesteś w stanie dla mnie zrobić – pyta współczesna młodzież. Zanim zaczniesz oceniać młodzież odpowiedz sobie na pytanie ile czasu poświęcasz dzieciom, czy znasz ich zainteresowania i problemy. Czy jesteś z nimi, żyjesz ich sprawami? Czy słuchasz co mają do powiedzenia? Z ks. dr. Grzegorzem Adamskim, wiejskim proboszczem i zarazem duszpasterzem młodzieży, inicjatorem Nocy Konfesjonałów w Polsce rozmawia red. Krzysztof Kunert.

Kto blokował proces św. Maksymiliana Kolbego? Kulisy beatyfikacji

Dlaczego o. Maksymilian Kolbe został beatyfikowany jako wyznawca? Kto i dlaczego blokował proces? Jak zmienił się Niepokalanów po beatyfikacji swojego założyciela? Z ojcem biskupem Marianem Błażejem Kruszyłowiczem OFMConv, biskupem seniorem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej rozmawia red. Krzysztof Kunert.