Dlaczego św. Andrzej Bobola jest nadzieją dla Polski? Jak pokochać Kościół w kryzysie? – o tym między innymi usłyszymy podczas II Narodowej Modlitwy za Ojczyznę 22 lipca w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.  

Zapraszamy na Transmisję! – linki na końcu artykułu

Przez ostatnie miesiące modliliśmy się wspólnie, także za pośrednictwem EWTN Polska, w czterech nowennach dotyczących czterech konkretnych intencji dla naszej Ojczyzny. Prosiliśmy o wzbudzenie pragnienia świętości dla Narodu Polskiego, o wierność Polaków Chrystusowi i Kościołowi aż po śmierć. Błagaliśmy o przebaczenie za grzechy profanacji na Polskiej Ziemi. I wreszcie: prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i opiekę Bożą nad Polską. Terminy tych nowenn były związane z datami, dotyczącymi życia i objawień św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

– Dziś, gdy za wschodnią granicą trwa wojna, z zachodu coraz natarczywiej docierają do nas liberalne rozwiązania, a w Ojczyźnie brak jedności, zwracajmy się do Patrona, którego misją jest bronić Polskę w obliczu zagrożeń – zachęca ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

– Trzeba podjąć wielką modlitwę, wielkie wołanie do Boga za przyczyną św. Andrzeja Boboli, tak jak czynili to warszawiacy, kiedy do miasta zbliżali się bolszewicy – dodaje. – Modlitwa przy relikwiach Andrzeja Boboli doprowadziła wówczas do Cudu nad Wisłą

Nowenna zostanie zakończona II Narodową Modlitwą za Ojczyznę, na którą pielgrzymować będą wierni z całego kraju, już w tę sobotę 22 lipca.
Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp  Józef Michalik. Wierni wezmą udział w drodze krzyżowej na Bobolówce i wysłuchają wystąpień ks. Józefa Niżnika i ks. prof. Roberta Skrzypczaka.

Zaprzyjaźniona z nami telewizja archidiecezji przemyskiej serdecznie zaprasza na transmisję uroczystości na kanale https://www.youtube.com/@radiofara.

Szczegółowy plan uroczystości:

11.00 – 11.30 – Dlaczego św. Andrzej Bobola jest nadzieją dla Polski – referat – ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium https://www.youtube.com/watch?v=86_kkeVBjRA


11.30 – 12.45 – Droga Krzyżowa z relikwiami św. Andrzeja przy stacjach na Bobolówce – prowadzi ks. prał. Józef Niżnik


12.45 – 14.00 – Msza Święta – przewodniczy i homilię wygłosi abp Józef Michalik https://www.youtube.com/watch?v=Ryjk3hkSLOA


15.00 – 15.10 – Koronka do Miłosierdzia Bożego


15.10-16.00 – Jak pokochać Kościół w kryzysie? – referat – ks. dr hab. Robert Skrzypczak https://www.youtube.com/watch?v=56ga4-aCfs0


16.00 – 16.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu: Część bolesna różańca w intencji Ojczyzny


16.45- 17.00 – Modlitwa przy pomniku na Bobolówce – Zawierzenie Polski św. Andrzejowi i złożenie wieńca