Litania do Serca Pana Jezusa

W czerwcu zapraszamy Państwa do wspólnej modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa. Modląc się będziemy adorować Ciało Pańskie, które Kościół w Legnicy udostępnił do publicznego kultu.

Krótka historia CUDU EUCHARYSTYCZNEGO W LEGNICY:

  • Grudzień 2013 W dzień Bożego Narodzenia w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy księdzu udzielającemu Komunii św. wypadł z puszki Komunikant. Podniósł go i umieścił w kielichu z wodą w tabernakulum.
  • Styczeń 2014 4 stycznia na zanurzonym Komunikancie zauważono plamę sprawiającą wrażenie krwi. O całej sytuacji został poinformowany biskup Legnicy. Zlecił obserwację zjawiska a następnie badania naukowe. W kolejnych latach badania wykazały, że jest to fragment ludzkiego serca w stanie agonii.
  • Kwiecień 2016 Biskup legnicki upublicznił informację na temat niezwykłego wydarzenia. Wcześniej poinformowana o sprawie Stolica Apostolska uznała, że jest to Wydarzenie Eucharystyczne o znamionach cudu i zezwoliła na odprawianie kultu publicznego.
  • Lipiec 2016 Kościół w Legnicy oddał do publicznego kultu relikwie Ciała Pańskiego.

Muzyka: Julia Kunert; montaż: EWTN Polska

ZOBACZ TAKŻE

ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,Najtkliwsze przekazując uczucia...

ŚW. ANDRZEJ BOBOLA PATRONEM EWTN POLSKA

Księża, siostry zakonne, zespół EWTN Polska, Przyjaciele, Sympatycy i Dobrodzieje Telewizji EWTN - łączący się we wspólnej modlitwie także przed ekranami monitora....