Litania do Serca Pana Jezusa

W czerwcu zapraszamy Państwa do wspólnej modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa. Modląc się będziemy adorować Ciało Pańskie, które Kościół w Legnicy udostępnił do publicznego kultu.

Krótka historia CUDU EUCHARYSTYCZNEGO W LEGNICY:

  • Grudzień 2013 W dzień Bożego Narodzenia w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy księdzu udzielającemu Komunii św. wypadł z puszki Komunikant. Podniósł go i umieścił w kielichu z wodą w tabernakulum.
  • Styczeń 2014 4 stycznia na zanurzonym Komunikancie zauważono plamę sprawiającą wrażenie krwi. O całej sytuacji został poinformowany biskup Legnicy. Zlecił obserwację zjawiska a następnie badania naukowe. W kolejnych latach badania wykazały, że jest to fragment ludzkiego serca w stanie agonii.
  • Kwiecień 2016 Biskup legnicki upublicznił informację na temat niezwykłego wydarzenia. Wcześniej poinformowana o sprawie Stolica Apostolska uznała, że jest to Wydarzenie Eucharystyczne o znamionach cudu i zezwoliła na odprawianie kultu publicznego.
  • Lipiec 2016 Kościół w Legnicy oddał do publicznego kultu relikwie Ciała Pańskiego.

Muzyka: Julia Kunert; montaż: EWTN Polska

ZOBACZ TAKŻE

Programy

WIARA Czy Bóg rzeczywiście jest blisko nas i wysłuchuje naszych próśb? Czy można udowodnić istnienie Stwórcy? Jak nauczyć...

Bernardyni z szablą u boku

Bernardyni szczególnie umiłowali sobie polskość. To oni budowali patriotyzm we Lwowie, Zbarażu, Żytomierzu. Byli kapelanami powstańców i AK-owców. Duszpasterzowali wśród królów i prostego ludu.