Fundacja Misterogrande wraz z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie organizuje pierwszy Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo”, który odbędzie się w dniach 1-3 maja 2024 w Gnieźnie. Kongres rozpocznie Msza św., pod przewodnictwem Prymasa Polski Abp. Wojciecha Polaka, który objął wydarzenie Patronatem Honorowym.

Kongres stwarza okazję do wydobycia prawdy i piękna sakramentu małżeństwa” – mówi ks. Przemysław Kwiatkowski, Przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. „Często brakuje nam takiego spojrzenia, stąd pomysł szczególnego spotkania w gronie rodzin, by odkrywać ten dar. W tym roku chcemy zrozumieć czym jest sakrament zaślubin i zachwycić się nim. Jeśli uda nam się kontynuować tę drogę, będziemy pogłębiać poszczególne wymiary duchowości małżeńskiej i rodzinnej”.

Wśród zaproszonych gości jest profesor Robert Cheaib, wykładowca teologii na Katolickim Uniwersytecie w Lyonie. „Małżeństwo jest wiecznością obecną w teraźniejszości doświadczeniem przede wszystkim zakorzenionym w małżeńskiej codzienności.” – mówi profesor Cheaib. „Mamy dar wiecznej miłości, by kochać przez całe życie, aż każde małżeństwo stanie się Oblubienicą Chrystusa. Oto wielka gra pozornych przeciwieństw”.

Również ksiądz Renzo Bonetti, który jest już znany polskim rodzinom ze swojej niedawnej wizyty wtóruje mówiąc: „Jezus żyje dzisiaj między małżonkami. W każdym sakramencie małżeństwa jest obecny 24h na dobę. Czy w to wierzymy?” – prowokuje do myślenia włoski duszpasterz. Kongres Projektu Misterogrande to dobra okazja, by się o tym przekonać.