Zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Wiktoria Ulma. Opowieść o Miłości” oraz kilku innych książek o rodzinie Ulmów – w dniu 17 lipca (poniedziałek) po wieczornej Mszy św. o g. 18.00 w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Bolesnej Wrocław-Strachocin (ul. Tatarakowa 1). 

Podczas spotkania autorka przybliży historię rodziny Ulmów z Markowej koło Łańcuta. 

Wiktoria i Józef Ulmowie podjęli heroiczną decyzję o ocaleniu rodzin żydowskich, za co zostali zamordowani przez hitlerowskich Niemców. Jednak ich historia się nie kończy i nie zostanie zapomniana. Małżeństwo Ulmów razem z sześciorgiem dzieci i siódmym nienarodzonym zostanie beatyfikowane10 września br. Będzie to pierwsza beatyfikacja całej rodzina w Kościele Katolickim, a także pierwszy raz w historii Kościoła beatyfikowane zostanie nienarodzone dziecko. To także pierwsze polskie małżeństwo wyniesione do chwały ołtarza. 

Ulmowie byli kochającym się małżeństwem. Z największym szacunkiem odnosili się do życia, do wierności przysiędze małżeńskiej i poszanowania godności bliźnich.

Maria Elżbieta Szulikowska z przemyskiego Zgromadzenia Sług Jezusa jest autorką kilku książek i ponad 200 audycji radiowych o rodzinie Ulmów.

Kilka lat temu od biskupa przemyskiego dostała zadanie głoszenia w całej Polsce świadectwa o Ulmach. Jej opowieści pozwalają poznać Wiktorię i Józefa Ulmów, ich codzienność, piękną małżeńską miłość i rodzinne zwyczaje. 

Spotkanie z s. Marią organizujemy (jako Telewizja Katolicka EWTN Polska) wspólnie z parafią.

10 września w Markowej odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów – pierwsza wspólna beatyfikacja całej rodziny.

Pierwszy raz w historii Kościoła Katolickiego zostanie beatyfikowane nienarodzone dziecko.

Będzie to także pierwsze polskie małżeństwo wyniesione do chwały ołtarza.