Księża, siostry zakonne, zespół EWTN Polska, Przyjaciele, Sympatycy i Dobrodzieje Telewizji EWTN – łączący się we wspólnej modlitwie także przed ekranami monitora. Tak wyglądała uroczystość przyjęcia św. Andrzeja Boboli na naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył ks. bp Andrzej Siemieniewski, przyjaciel i mentor Telewizji.Gościem był także o. Leszek Gęsiak, jezuita i rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, który podczas homilii mówił o znaczeniu jakie św. Andrzej odegrał w umacnianiu wiary w trudnych czasach XVII w. O. Gęsiak SJ zwrócił uwagę na wyjątkowe miejsce, w którym odbyła się uroczystość: pojezuicki kościół św. Imienia Jezus we Wrocławiu, który do dziś swoim bogatym wnętrzem przypomina o roli, jaką jezuici, w tym św. Andrzej Bobola, odegrali w budowaniu od wieków polskiej kultury i wiary.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

Podczas Mszy św. EWTN Polska otrzymała z rąk Księdza Biskupa relikwie tego Wielkiego Świętego – Dziękujemy Bogu oraz wszystkim Przyjaciołom i Dobrodziejom, którzy wspierają nas dzisiaj i bez których nie mogłaby istnieć nasza stacja TV – podkreślił na zakończenie uroczystości ks. dyr. Piotr Wiśniowski.

OBEJRZYJ WYWIAD O ŚW. ANDRZEJU BOBOLI – PATRONIE NA XXI W. – Z KS. ALEKSANDREM JACYNIAKIEM, JEZUITĄ ZE ŚWIĘTEJ LIPKI I CZCICIELEM ŚW. ANDRZEJA

OBEJRZYJ WYWIAD Z KS. LESZKIEM GĘSIAKIEM, JEZUITĄ I RZECZNIKIEM EPISKOPATU O PRZESŁANIU ŚW. ANDRZEJU BOBOLI NA DZIŚ