Wielki Tydzień to w chrześcijaństwie czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący nas do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Wydarzenia tego tygodnia skoncentrowane są wokół triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, Ostatniej Wieczerzy i Męce Pańskiej oraz na Zmartwychwstaniu. Naszym biblijnym przewodnikiem w tym czasie jest ks. Ryszard Kempiak.

Do jakich wydarzeń biblijnych nawiązuje niedziela Palmowa? Dlaczego w w ten dzień czytamy Mękę Pańską? Jakie jest jej przesłanie Niedzieli Palmowej?

Wielki Czwartek to początek Triduum Paschalnego. Jakie są jego źródła biblijne i w jaki sposób prowadzą do niego poprzedzające go Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa?

Wielki Piątek to jeden z kulminacyjnych dni całego chrześcijańskiego kalendarza. Konanie Jezusa w Ogrójcu, biczowanie, cierniem ukoronowanie, Droga Krzyżowa i śmierć na Golgocie – co wiemy o nich ze źródeł biblijnych.

NASZE TRANSMISJE W WIELKI CZWARTEK:

10:00 MSZA KRZYŻMA ŚWIĘTEGO, KATEDRA WROCŁAWSKA

18:00 LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ, NIEPOKALANÓW

20:00 GODZINA ŚWIĘTA, GETSEMANI JEROZOLIMA

NASZE TRANSMISJE W WIELKI PIĄTEK:

15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA, SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA KRAKÓW-ŁAGIEWNIKI

17:00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, WATYKAN

21:15 DROGA KRZYŻOWA Z COLOSEUM Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM

Wielka Sobota, dzień ciszy i oczekiwania. Dzień święconki i adoracji Grobu. Gdzie był wówczas Kościół, gdzie byli apostołowie? Co mówią Ewangelie?

NASZE TRANSMISJE W WIELKĄ SOBOTĘ:

15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA, SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA KRAKÓW-ŁAGIEWNIKI

20:00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ, JASNA GÓRA

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie powstał i uczynił wszystko nowe. M.in. nad Jeziorem Galilejskim Jezus ukazał się apostołom.

NASZE TRANSMISJE W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA:

10:00 MSZA ŚWIĘTA WRAZ Z BŁOGOSŁAWIAŃSTWEM URBI ET ORBI, WATYKAN

NASZE TRANSMISJE W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

19:30 WIELKANOCNY KONCERT UWIELBIENIA WSPÓLNOTY HALLELUJAH, KOŚCIÓŁ NMP NA PIASKU WE WROCŁAWIU