5 TYSIĘCY OSÓB NA POGRZEBIE KS. ORZECHOWSKIEGO

Atmosfera na pogrzebie ks. Stanisława Orzechowskiego przypominała tę, której doświadczaliśmy żegnając naszego papieża Jana Pawła II. Smutek łączył się z radością i wdzięcznością.

W uroczystościach pożegnania ks. Stanisława Orzechowskiego wzięło udział ponad 5 000 osób, kolejne tysiące pożegnały go poprzez transmisję internetową.

Za ks. Orzechowskiego modlili się m.in. wrocławski ks. abp Józef Kupny i biskupi pomocniczy: ks. bp Jacek Kiciński i ks. bp Andrzej Siemieniewski, emerytowany ks. bp diecezji świdnickiej Ignacy Dec, bp diecezji częstochowskiej . bpa. Andrzej Przybylski, prowincjał misjonarzy klaretynów o. Piotr Bęza. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział premier Matusz Morawiecki, a wyrazy uznania dla prałata przesłał prezydent Polski Andrzej Duda. Ks. prałata pożegnali także uroczyście: pracownicy naukowi, koledzy kursowi, przedstawiciele kolejarzy, Solidarności, osób represjonowanych w latach ’80, inteligencja katolicka i dziesiątki innych organizacji. Hołd złożyli reprezentanci grup Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, Dialogów Małżeńskich, stowarzyszenia Wawrzyny, wspólnot dla małżeństw i rodzin i osoby, które zawdzięczają ks. Orzechowskiemu indywidualną pomoc oraz wiele, wiele innych. „Był dla mnie jak drugi Ojciec” – mówiło podczas pogrzebu wiele z nich.

GALERIA Z NIEDZIELNYCH UROCZYSTOŚCI:

Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Prostyń: jedyne polskie sanktuarium Trójcy Świętej

„Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni” – mawiał bł. kard. Stefan Wyszyński, którego ojciec pracował w miejscowym kościele jako organista i tu zawarł związek małżeński. Chociaż w Polsce jest wiele kościołów pw. Trójcy Świętej, sanktuarium jest tylko jedno - w Prostyni, w diecezji drohiczyńskiej. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Orędzie Papieża Franciszka na Anioł Pański (15 czerwca 2025): Sport jako droga do pokoju

Przeżyj wraz z Papieżem Franciszkiem triumf radości sportu jako drogi do pokoju i braterstwa – od Jubileuszu Sportu po wołanie o dialog na światowych arenach konfliktów. Zobacz, jak modlitwy za Mjanmę, Nigerię i Sudan splatają się z beatyfikacją młodego męczennika z Konga, niosąc nadzieję przed Jubileuszem Młodzieży.

Sport jako modlitwa Trójcy: Papież Leon XIV otwiera Jubileusz Sportu

Odkryj, jak papież Leon XIV połączył dynamikę sportu z mistyką Trójcy Przenajświętszej podczas Jubileuszu Sportu w Bazylice św. Piotra. Dowiedz się, dlaczego warto „dawać z siebie wszystko” – na boisku i w codziennym życiu – i jak sport może stać się drogą duchowej formacji.